Výlety do okolí

TIPY NA VOLNÝ ČAS A VÝLETY DO OKOLÍ

Město Prostějov

Prostějov je město nabízející spoustu míst k zastavení, nejen historickýchých památek, ale najdete zde i místa k aktivnímu odpočinku či k relaxaci. Ať už máte chuť na sportovní vyžití, návštěvu divadla či výstavy, vždy Vám můžeme poskytnout širokou paletu zážitků. K získání užitečných informací by měly sloužit tyto stránky.

Nově nabízíme vyhlídku z radniční věže, kapacita návštěvníků věže je stanovena maximálně na 13 osob, proto je nutné se objednat a domluvit termín prohlídky s pracovnicemi informační služby, která sídlí vedle budovy radnice nebo na bezplatné telefonní lince 800 900 001, mail: informace@prostejov.eu

Zámek Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané byl vybudován v 18. století v nejmodernějším stylu raně klasicistního baroka s francouzskými architektonickými vlivy. Zámek stojí uprostřed kruhového parku, z něhož vybíhají do čtyř světových stran lipové aleje.

Zámek Náměšť na Hané

http://zamek.namestnahane.cz

Hrad Bouzov

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Hrad Bouzov

http://www.hrad-bouzov.cz/

Dále doporučujeme odkazy:

http://www.mestopv.cz/cz/turista/
http://www.strednimorava-tourism.cz/
http://www.mikroregionlitovelsko.cz/


Dlouhodobá předpověď počasí